Budafoki MTE - Gyirmót

Budafoki MTE - Gyirmót FC

1 - 0 (0-0)

Az újabb hazai győzelmünkkel elkerültünk a kieső zónából. A tavaly még NB I-es Gyirmótot sikerült megvernünk a Promontor utcában.

Az első félidőben még akadozott a gépezet, nem jöttek úgy a passzok és átadások, ahogyan azt szerettük volna. Meddő mezőnyfölényünk ellenére nem sikerült igazán nagy helyzetet kialakítani.
A második félidőben sikerült egy magasabb fokozatba kapcsolnunk. Az 57. percben Nagy Tamás gurított mellé, majd a 63. percben Pölöskey lövését védte bravúrral Sebők.
A 82. percben azonban góllá érett a fölényünk: a szögletrúgásnál még mentettek Csizmadia elől, azonban Kovács a 16-osról visszafejelte a labdát, melyet Csizmadia Pölöskey elé csúsztatott, aki pedig másodszor már nem hibázott. (1-0)
A folytatásban mindent egy lapra feltéve támadott a Gyirmót, de a hazai csapaton ezúttal nem találtak fogást.

Tóth Bálint:
“Nem akartam vesztes lenni, és ezt elmondtam a játékosoknak a szünetben is. Folyamatosan hangoztatom, hogy nem tizenegy játékos játssza a mérkőzéseket, s nekem fontosak a cserejátékosok is. Ez be is bizonyosodott.”

Hannich Péter:
“Két majdnem azonos képességű csapat találkozott egymással, vagyis tipikus egygólos mérkőzés volt, de azt az egyet az ellenfél szerezte.”