Budafoki MTE 2 - 0 Nyíregyháza

BMTE Stadion, Merkantil Bank Liga, 12. forduló
Gólszerző: Kovács D. ('16, '76 - mindkettő büntetőből)

Vége a mérkőzésnek! 2-0-ra nyertünk és a tabella második helyén állunk! Hajrá, Budafok!

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

89. perc: Kártik le, Szekszárdi be. Ez a harmadik szabolcsi csere.

88. perc: Kihasználtuk harmadik cserelehetőségünket: Ihrig-Farkas helyére saját nevelésű játékosunk, Farkas Bálint állt be.

86. perc: Helyzet! Ihrig-Farkas ment el a jobb oldalon, középre gurított, a vendégek nem tudtak felszabadítani, így Kovács Dávid lőhetett az öt és feles jobb sarkától. Csapatkapitányunk sajnos nem találta el a kaput.

80. perc: Jön egy nyíregyházi csere is: Végső helyére Tóth Ádám érkezik.

77. perc: Cserélünk: Vankó le, Margitics be.

76. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kovács Dávid ezúttal a bal felső sarkot választotta. Jovának esélye sem volt. 2-0!

75. perc: Újabb büntető! Kulcsár szöglete után Hornyák rántotta le Ihrig-Farkast. Sárga lap is jár a vétkesnek.

73. perc: Kovács-védés! Sinanovic próbálkozott jobbról, éles szögből, laposan.

71. perc: Egy lecsorgó labdát Oláh bátran, kapásból rádurrantott 25 méterről, de nem talált kaput.

69. perc: Cserék mindkét oldalon: nálunk Micsinai helyett Kulcsár, odaát Cenaj helyén Tóth Barna.

64. perc: A Gádor utca felöl nagy füst szállt a pálya egy részére. Először azt hittük, hogy a nyíregyházi szurkolók egyike haszált protechnikai eszközöket, de ez csak egy "különleges" fűtőanyag végterméke lehet...

63. perc: Sinanovic jobb oldali szöglete után Hornyák perdített kapura közelről, de Kovács Zoltán nagyot vetődve leért a labdára és hárított.

61. perc: Lövés! Vankó a balösszekötő helyéről, mintegy 25 méterről vette célba a kapu bal oldalát és csak kevéssel vétette el a célt.

60. perc: Nyíregyháza-lehetőség. Egy bal oldali beadás után középen Hornyák csúsztatta tovább a labdát, a hosszú oldalon Sinanovic érkezett, de éles szögből leadott lövéséből az oldalhálót találta el.

55. perc: A szöglet után Romić csúsztatott hat méterről kevéssel a léc fölé. Ez is ígéretes lehetőség volt.

54. perc: Újabb helyzet! Egy jobb oldali akció végén Kovács jobbról, az alapvonal közeléből emelt a hosszú oldal felé, ahol Micsinai érkezett, középpályásunk tíz méteres lövése azonban Jováról szögletre pattant.

50. perc: Helyzet! Mi maradt ki... Labdát szereztünk a nyíregyházi tizenhatos előterében, Kovács Ihrig-Farkas elé passzolt, szélsőnk viszont a védő szorításában, tíz méterről a kapu mellé lőtt.

46. perc: Kovács Dávid indította útjára a labdát a második félidőben.

Vége az első félidőnek! Jobban játszó csapatunk a szünetben 1-0-ra vezet a Nyíregyháza ellen.

43. perc: Jelentjük, ébren vagyunk. Csak épp nem történt semmi említésre méltó az elmúlt húsz percben. Most Filkornak sárga lapot adott a játékvezető.

23. perc: Kirják kapott sárga lapot. A játékvezető úgy látta, hogy megrúgta Sinanovicot, aki akkorát ordított, hogy Csepelen is hallották. Hatásos eszköz volt.

20. perc: Helyzet! Egy bal oldali szögletünk után Ihrig-Farkas az öt és felesen belülről fejelhetett kissé előrevetődve, de Jova óriási bravúrral belekapott a kapu jobb oldalába tartó labdába.

16. perc: GÓÓÓÓÓÓL! A tizenegyest Kovács Dávid higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba. Jova a másik irányba indult. 1-0!

15. perc: Büntető! Busai buktatta Ihrig-Farkast a tizenhatos jobb oldalánál. Sárga lap a korábbi Ferencváros-játékosnak.

14. perc: Helyzet! Kirják remekül adott középre balról, középen Kovács érkezett, de hat méterről a kapu fölé perdített.

10. perc: Kovács Dávid kapott remek labdát Micsinaitól, betört a tizenhatoson belülre, ahol ketten, közös erővel buktatták. A játékvezető nem ítélt büntetőt, hanem csapatkapitányunknak adott sárga lapot.

6. perc: Sinanovic kapott labdát a tizenhatos jobb sarkának közelében, majd Kirják mellett lövésre szánta el magát, de nem talált kaput.

1. perc: A Nyíregyháza kezdte a mérkőzést.

A mieink kezdőcsapata három helyen változott a múlt vasárnapi, Kazincbarcika elleni találkozóhoz képest: az eltiltott Szabó Máté helyére Vankó Imre került, Soltész Istvánt és Vaszicsku Gergőt pedig Króner Martin, illetve Micsinai Miklós váltotta.

Köszöntjük Szurkolóinkat! A csapatok befejezték a bemelegítést a BMTE Stadionban. Rövidesen kezdődik a mérkőzés remek futballidőben, napsütésben.

Összeállítások

BMTE: Kovács Z. - Opavszky, Króner, Romić, Kirják - Filkor, Oláh B. - Ihrig-Farkas, Micsinai, Vankó - Kovács D.
Cserék: Póser (k), Margitics, Gohér, Veszelinov, Kulcsár K., Farkas B., Harsányi

Nyíregyháza: Jova - Svedjuk, Fodor, Végső, Pejović - Cenaj - Sinanovic, Busai, Kártik, Kovács N. - Hornyák M.
Cserék: Csorvási (k), Starosta, Tóth B., Szekszárdi, Tóth Á., Kovác A.
Vezetőedző: Zoran Szpisljak

játékvezető: Molnár Attila
asszisztensek: Szalai Dániel, Vörös Dániel
tartalék játékvezető: Kovács J. Zoltán