Budafoki MTE 1 - 0 Soroksár SC

BMTE Stadion, Merkantil Bank Liga, 6. forduló
Gólszerző: Soltész ('8)
Kiállítva: Takács Zs. ('63)

91. perc: Szabó helyett Opavszky a pályán.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Szabó passz után Oláh lőtt az öt és feles bal csücskének közeléből, de egy védőről szögletre pattant a labda.

89. perc: Újabb csere a mieinknél: Ihrig-Farkas le, Vankó be.

87. perc: Vaszicsku hasonló okokból részesült sárga lapos figyelmeztetésben.

83. perc: Filkor is sárgát kapott, a labda elrúgásáért.

82. perc: A soroksáriak kihasználták utolsó cserelehetőségüket: Lőrinczy helyére korábbi játékosunk, Pölöskei Péter érkezett.

82. perc: Sárga lap Csonkának, visszahúzásért.

79. perc: Újabb budafoki helyzet: Ihrig-Farkas a védővel a nyakán, 14 méterről ballal lőtt, Varga leért a laposan érkező labdára.

78. perc: Cserélünk: a gólszerzőnk, Soltész helyére Kulcsár állt be.

77. perc: Soltész rúgta meg ellenfelét a középkörben, sárga lap.

71. perc: Ihrig-Farkas néhány biciklicsel után jobbról, éles szögből lőtt, Varga kiütötte a labdát.

68. perc: Kis szöglet, Soltész középre adott, Romic pedig nyolc méterről a léc fölé fejelt. Nagy helyzet volt!

65. perc: Ihrig-Farkas ment el a jobb oldalon, majd a tizenhatos sarkának közeléből laposan lőtt, Varga védett.

64. perc: A szabadrúgást Kovács végezte el 21 méterről, de jobblábas lövése a sorfalról szögletre pattant.

63. perc: Piros lap! Takács Zsombor rántotta le a ziccerben kilépő Kovácsot a tizenhatos előterében. A játékvezető ki is állította.

59. perc: Második soroksári csere: Pócsik le, Csonka be.

56. perc: Oláh lőtte be a labdát erősen a soroksári kapu elé, de Kovács egy kevéssel lemaradt középen az átadásról.

53. perc: Lőrinczy indítása után Huszák vette át a labdát a tizenhatosunkon belül, de védőnk szorításában nem tudott kapura lőni.

51. perc: Budafoki helyzettel indult a félidő: Soltész bal oldali szöglete után Ihrig-Farkas tíz méterről, senkitől sem zavartatva fejelhetett, de a labda kevéssel mellé ment.

46. perc: A Soroksár kezdte a második játékrészt. A szünetben cseréltek a vendégek: Korozmán helyére Novák állt be.

Vége az első félidőnek! Megérdemelten vezetünk 1-0-ra. Soltész góljával.

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc: A sokadik soroksári rúgdosódásért járt a sárga lap, Lőrinczynek.

33. perc: Oláh passza után Szabó tette-vette a labdát a balösszekötő helyén, majd jobbal, 10 méterről kevéssel tekert a bal alsó sarok mellé. Ez is közel volt...

30. perc: A gólunk óta is mi dominálunk, nem állunk vissza, okosan, fegyelmezetten megyünk előre a második találatért.

26. perc: Helyzet! Egy bal oldali akciónk végén Soltész a kapuval szemben, 18 méterről nagy erővel lőtt, de Varga bravúrral szögletre mentette a jobb alsó sarokba tartó labdát. Talán a kapufa is segített a vendégeken...

26. perc: Kovács kapott remek indítást, a tizenhatoson belül megcsinálta a "visszacselt", de abban a pillanatban elcsúszott és a soroksáriak felszabadítottak.

24. perc: A fülledt melegre való tekintettel a játékvezető ivószünetet rendelt el.

21. perc: Vaszicsku jobb oldali nagy bedobása után Oláh fejelt a hosszú oldalon, de nem tudta kapura irányítani a labdát.

18. perc: Egy bal oldali szögletünk után Szabó 18 méterről vette célba a bal felső sarkot, de kevéssel eltévesztette a célt.

17. perc: És itt a következő! Ihrig-Farkas és Margitics nagyszerűen váltott a jobbszélen, utóbbi beadása legvágódott a védőről, előbbi ismételt. Ezt a próbálkozást pedig Varga kapus hárította.

13. perc: Újabb budafoki lehetőség: Szabó balról passzolt Soltész elé, aki 14 méterről, ballal lőtt, de ezúttal nem találta el a kaput.

10. perc: Az első tíz percben a mieink irányították a játékot, sokat birtokolták a labdát. Ennek eredménye lett a vezetőgól.

8. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetünk! Ihrig-Farkas a jobb oldalon, az alapvonal közelében cselezett, két védőn is átjutott, majd okosan Soltész István elé passzolt, aki hat méterről magabiztosan lőtt a hálóba. 1-0!

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést.

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan érkeznek a csapatok, a pályán és a lelátón már minden és mindenki készen áll a kezdésre! Hajrá, Budafok!

Összeállítások

BMTE:  Kovács Z. - Margitics, Vaszicsku, Romic, Kirják - Filkor, Oláh B. - Ihrig-Farkas, Soltész, Szabó M. - Kovács D.
Cserék: Póser (k), Opavszky, Vankó, Micsinai, Veszelinov, Kulcsár K., Króner

Soroksár: Varga Á. - Molnár R., Takács Zs., Valencsik, Pászka - Gyömbér, Huszák - Pócsik, Lőrinczy, Korozmán - Pál A.
Cserék: Abu (k), Lipcsei K., Novák, Misic, Csonka A., Derekas, Pölöskei P.
Vezetőedző: Lipcsei Péter

játékvezető: Hanyecz Bence
asszisztensek: Buzás Balázs, Csatári Tibor
tartalék játékvezető: Antal Péter