Budafoki MTE 1 - 0 Szombathelyi Haladás

BMTE Stadion, Merkantil Bank Liga, 17. forduló
Gólszerző: Horváth R. ('2)

Vége a mérkőzésnek. Szabó Máté góljával 1-0-ra nyertünk a Haladás ellen és zsinórban a harmadik sikerünket arattuk a bajnokságban.

88. perc: Kulcsár próbálkozott egy lágy lövéssel, emeléssel 18 méterről, középről, de a labda kevéssel fölé szállt.

86. perc: Bosnjak rántotta le Margiticset. Sárga lap.

85. perc: Kihasználjuk harmadik cserelehetőségünket: Kulcsár állt be Micsinai helyére.

82. perc: Gaál végezhetett el szabadrúgást balról, mintegy 26 méterről, de a jobblábas tekerés után Póser magabiztosan ölelte magához a labdát.

78. perc: Szalay állt be a Haladásba, méghozzá Kiss helyére.

78. perc: Szekér kapott sárga lapot, amiért felrúgta Oláht.

76. perc: Szabó helyére Vankó állt be.

70. perc: Soltész kapott sárga lapot, mert megrúgta ellenfelét.

62. perc: Szombathelyi csere: Tóth-Gábor helyére Szekér állt be.

59. perc: Kovács lépett ki ziccerben, a kifutó kapus mellett eltolta a labdát a tizenhatoson belül, Gyurján elkaszálta játékosunkat. Döntés? Sárga lap csapatkapitányunknak. No comment.

58. perc: Mi is változtatunk: Horváth le, Margitics be.

56. perc: Helyzet! Kovács indította Horváthot a jobb oldalon, aki az alapvonalnál egy csellel elfektette a védőt, majd középre gurított, Szabó 8 méterről lőtt, de Gyurján vetődve hárított.

54. perc: Cserélt a Haladás: Jancsó helyére Gaál érkezett.

54. perc: Egy bal oldali beadás után Kovács maradt le kevéssel a labdáról. Nagy helyzet lett volna, ha át tudja venni.

46. perc: Mi kezdtük a második játékrészt.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Horváth Rolandot lebirkózták a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

37. perc: Az utóbbi percekben a Haladás birtokolta a többet a labdát, de a mieink szervezetten és fegyelmezetten védekeztek. A vendégek nem találják rajtunk a fogást.

33. perc: Habovda lövése szállt magasan a kapunk fölé.

29. perc: Lövés! Soltész 24 méterről, majdnem középről vette célba a jobb alsó sarkot, de kevéssel elvétette a célt.

24. perc: Helyzet nélkül, kiegyenlített mezőnyjátékkal telt el az elmúlt tíz perc. A vizes, helyenként tócsás talaj nem könnyíti meg a játékosok dolgát.

14. perc: Az első Haladás-lehetőség: Habovda jobbról tekert a kapunk elé, Novák öt méterről fejelt, de Póser balra vetődve megfogta a nem túl erős labdát.

9. perc: Egy szögletvariáció után Kovács ívelt a tizenhatoson belülre, de Gohér fejese jócskán kapu mellé szállt.

7. perc: A szabadrúgást Kovács végezte el, de jobblábas lövése levágódott a sorfalról.

6. perc: Sárga lap! Jancsó buktatta a nagy helyzetben kilépő Horváthot mintegy 23 méterre a szombathelyi kaputól, kissé balra.

2. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetünk! Opavszky laposan lőtt a jobbösszekötő helyének közeléből, a labda nem a kapu felé, hanem a bal oldal irányába csúszott, pattant, ahol Szabó Máté érkezett. Szélsőnk éles szögből, az alapvonal közeléből a hosszú sarok irányába lőtt, de labdát Horváth Roland továbbította a hálóba. 1-0!

1. perc: A Haladás kezdte a játékot.

Jönnek a csapatok. A mieink a szokásos piros-fekete szerelésben, a vendég szombathelyiek tiszta fehérben futballoznak. Legalábbis addig, amíg nem lesznek sárosak...

Kényszerű okokból kellett változtatnunk a kezdés előtt: a bemelegítésnél megsérült Ihrig-Farkas Sebestyén helyett Horváth Roland kezd.

Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Nyirkos, esős időjárás fogadta a csapatokat a BMTE Stadionban. A melegítés befejeződött, nemsokára kezdődik a mérkőzés.

Összeállítások

BMTE: Póser - Opavszky, Króner, Romić, Gohér - Micsinai, Oláh B. - Kovács D,, Soltész I., Szabó M. - Horváth R.
Cserék: Kovács Z. (k), Margitics, Vankó, Vaszicsku, Horváth R., Kulcsár K., Kirják

Haladás: Gyurján – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Jancsó – Tóth-Gábor, Novák, Medgyes
Cserék: Schüld (k), Eszlátyi, Gaál B., Szekér, Szalay Sz., Füleki, Tóth M.
Megbízott vezetőedző: Desits Szilárd

játékvezető: Horváth Tibor
asszisztensek: Bertalan Dávid, Hofbauer Roland
tartalék játékvezető: Böcskei Balázs