Nem sikerült pontot szereznünk Győrben

"/>

Ezúttal hiába küzdött, nem járt sikerrel NB II-es labdarúgócsapatunk, amely 4-0-ás vereséget szenvedett az ETO FC Győr otthonában, a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

Győr BMTE

A forduló előtt hazai pályán még nyeretlen és a kéthetes szünetben edzőváltáson átesett ETO FC Győr ellen Micsinai Miklós is bekerült a budafoki kezdőcsapatba, először a mostani szezonban. A jó erőkből álló hazaiak az első perctől ránk erőltették az akaratukat a 12. percben pedig a vezetést is megszerezték. Szimcsó Viktor beadása után Nemanja Andricshoz került a labda, aki közelről lőtt a hálónkba. (1-0)

A kapott gól után csapatunk igyekezett stabilizálni a játékát és helyzeteket dolgozott ki a győri kapu előtt. Boros Gábor előkészítése után előbb Micsinai lövése pattant ki a kapufa éléről, majd egy szöglet után Oláh Bálint fejese tévesztett kevéssel célt. Közben a házigazdáknak is volt lehetőségük az előny növelésére, de Andrics és Hamar Ádám próbálkozásánál is velünk volt a kapufa.

A mieink a második félidőben is rendületlenül mentek előre, de az ETO jól lezárta a területeket és masszívan védekezett. Csapatunk az 58. percben egy hosszú indítás után még nehezebb helyzetbe került: Magasföldi József labdájára Szabó Balázs rossz ütemben mozdult ki a kapujából, a kínálkozó lehetőségre pedig Hamar csapott le. (2-0)

Vitelki Zoltán szerkezetet váltott, de a kellő átütőerő hiányzott ahhoz, hogy feltörjük a Győr védelmét és faragjunk a hátrányból. A folytatásban ráadásul két kontratámadás után végképp eldőlt a mérkőzés: előbb a 69. percben egy jobb oldalról induló akciót Andrics fejezett be a túloldalon (3-0), majd Jakab Dávid fejelt a kapunkba a 90. percben. (4-0)

Csapatunk nem tudta igazán megnehezíteni a Király József irányításával feltámadó győriek dolgát és pont nélkül maradt az ETO Parkban.

WKW ETO FC Győr – Budafoki MTE 4-0 (1-0)

Győr, ETO Park, vezette: Radványi (Király, Aradi)

Gólszerzők: Andrics (12, 69, Hamar 59, Jakab 90)

Sárga lap: Vass M. (47), Lakatos (69)

ETO: Horváth T. - Kovács K., Tar Zsolt, Vukaszovics, Baracskai - Tajthy, Bagi - Andrics (Vadász V. 78), Magasföldi (Koltai 68), Szimcso - Hamar (Jakab 74)

Vezetőedző: Király József

BMTE: Szabó B. - Margitics, Khiesz, Oláh B., Lakatos - Vass M. (Veszelinov 57), FIlkor - Vankó, Kovács D., Micsinai (Kercsó 57) - Boros (Fekete M. 71)